Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariana Osińskiego w Rykach

Jedynka celebruje Dzień Ziemi.

1. Posadziliśmy drzewa na terenie szkoły, które otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Puławy.

2. Nauczyliśmy się rozpoznawać i nazywać drzewa rosnące wokół szkoły - zajęcia terenowe w klasach III

3. Oglądaliśmy skarby, jakie skrywa ziemia, skały i minerały wydobywane i wykorzystywane przez człowieka, np. węgiel, sól – zajęcia z okazami skał w klasach II.

4. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Jak możemy pomóc naszej planecie? Pomysły wyeksponowaliśmy na gazetkach szkolnych.

Wyłoniliśmy zwycięzców konkursów:

- plastycznego dla klas V pt.: „Piękny świat roślin”

I Miejsce - Alicja Kaczanowska 5b i Maja Kowalczyk 5 b

II Miejsce – Jakub Grzegrzółka 5c

III Miejsce – Marcel Bany 5b, Melania Chmielewska – Rytel 5a

Wyróżnienie – Lena Szymańska 5a

- fotograficznego dla klas VI pt.: „Rośliny walczące o swoje miejsce”

I Miejsce – Franciszek Franczak 6a

II Miejsce – Nina Banaś 6a

III Miejsce – Julia Skwarek 6a

Wyróżnienie – Lena Sowa 6b

6. W Centrum Kultury i Sportu podziwialiśmy prace plastyczne na wystawie „Las na jakiś czas”, której autorem jest Adam „Tupz” Kopeć.

7. Obejrzeliśmy film „Pieśni Ziemi” i wzięliśmy udział w warsztatach „Zadbajmy wspólnie o naszą planetę” zorganizowanych przez CKiS w Rykach.